Nemokamos ambulatorinės slaugos paslaugos namuose teikiamos I – VII 8:00 – 20:00

Daugiau informacijos: Vyriausioji slaugos administratorė Birutė Pašakinskienė tel. +370 616 43 981

 

 

 

        ASPN – tai ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos, kurios yra teikiamos paciento namuose. Gyventojai, kurie turi judėjimo negalią, serga sudėtingomis lėtinėmis ligomis, turi lėtinių ligų, patyrė traumą ar dėl kitų priežasčių laikinai negali pasirūpinti savimi, gali gauti sveikatos priežiūros paslaugas namuose. Nesvarbu, ar reikia sulašinti lašines, paimti kraujo tyrimams, atlikti kineziterapines mankštas, ar paprasčiausiai pasirūpinti gulinčio paciento higiena, žaizdų perrišimu bei atlikti kitas ambulatorines sveikatos priežiūros procedūras. Šių paslaugų tikslas yra sudaryti sąlygas kiekvienam žmogui kuo ilgiau savarankiškai gyventi bendruomenėje, patenkinti paciento slaugos poreikius namų sąlygomis ir skatinti paciento savirūpą. 

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose pacientams teikiamos VISIŠKAI NEMOKAMAI, jos finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

Ambulatorinių slaugos paslaugų namuose (ASPN) gavėjai:

  • Asmenys, kuriems pagal Slaugos paslaugų poreikio vertinimo klausimyną yra nustatytas mažas, vidutinis ar didelis slaugos poreikis.

  • Asmenys, kuriems po suteiktų dienos chirurgijos paslaugų, išlieka sutrikęs gebėjimas savarankiškai rūpintis savo asmeniniu gyvenimu ir yra reikalinga pooperacinė slauga namuose.

SIUNTIMĄ ambulatorinėms slaugos paslaugoms namuose IŠRAŠO PACIENTO ŠEIMOS GYDYTOJAS (forma E-F027), todėl dėl šių paslaugų gavimo asmuo arba jo artimasis turi kreiptis į šeimos gydytoją. Gydytojas nukreips jus pirmajam susitikimui su ASPN komanda, kuris įvyks per artimiausias 5 d. d. Jūsų namuose.

Ambulatorinės slaugos paslaugas teikia specialistų komanda:

  • Bendrosios praktikos slaugytojas pagal gydytojo paskyrimą suleidžia injekcijas į raumenis ir į veną, prijungia lašelinę, atlieka lašelinę infuziją kateteriu, paima kraujo, šlapimo ar kitų medžiagų mėginius laboratoriniams tyrimams, atlieka elektrokardiogramą. Matuoja temperatūrą, arterinį kraujo spaudimą, pulsą ir arterinio kraujo įsotinimą deguonimi. Taip pat atlieka pragulų priežiūrą ir perrišimą.

  • Kineziterapeutas, atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, nustato ir gydo nervų sistemos funkcijų, raumenų ir sąnarių sutrikimus. Kineziterapeutas specifiškai gali padėti palengvinti judesius ir funkciją, sumažinti skausmą, padidinti judėjimo potencialą. Taip pat moko ir padeda prisitaikyti bei kompensuoti dėl ligos ar traumos prarastas funkcijas.

  • Slaugytojo padėjėjas užtikrina tinkamą asmens higieną (išmaudo ar padeda jam pačiam išsimaudyti, kerpa nagus, lašina lašus, keičia sauskelnes ar palas, prižiūri burnos ertmę ir pan.), siekia išvengti / sumažinti pragulas (paciento vartymas). Slaugytojui paskyrus, tvarko paciento sekretą ir išskyras (keičia šlapimo surinktuvus, padeda pacientui naudotis tualeto kėde ir pan.).

Specialistai ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikia pagal Lietuvos medicinos normoje nurodytas kompetencijas.

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.311861/asr

Nemokamos ambulatorinės slaugos paslaugos namuose teikiamos I – VII 8:00 – 20:00

Daugiau informacijos: Vyriausioji slaugos administratorė Birutė Pašakinskienė tel. +370 616 43 981

JSN Medis 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework